כל מה שרציתם לדעת על מנעולים במהלך ההיסטוריה

אמצעים שהחליפו את המנעול בעת העתיקה
בעת העתיקה היו שלל אמצעים שהחליפו את המנעול המסורתי שנראה לנו כה טריוויאלי כיום. בין האמצעים השונים, נעשה שימוש באביזרים רבים שהקשו על ההגעה למקום המוגן, כמו לוחות עץ עבים, או שימוש במכשולים פיזיים כמו בורות וכד'. בנוסף, ידוע על שימוש בבעלי חיים כמו תנינים, שמוקמו במקומות שהוכנו לכך מראש (טכניקה מהודו). אביזר נוסף שהחליף את המנעול הוא החבל, שרק בעלי ידע יכלו לקשור אותו באופן מסובך כל כך, שכמעט אף אחד לא ידע כיצד לפרום אותו.

מתי הומצא המנעול הראשון?
קשה לנו לענות על השאלה הזו במדויק, אולם באופן לא מפתיע, המנעול הראשון שנמצא בעולם הגיע מאזור עיראק (אנו אומרים לא מפתיע, מכיוון שההתיישבות העירונית הראשונה בעולם נמצאה גם היא באזור ועמה גם תחילת החקלאות האנושית). המנעול המדובר כנראה שימש את תושבי המקום בתקופה של לפני כ-4000 שנה והיה דיי פשוט לתפעול, והורכב מעץ.

מעבר לכך, אנחנו מכירים גם לא מעט אזכורים למנעולים מתקופת התנ"ך, אשר מתוארכים לתקופה של לפני כ-2500 שנים, כמו מנעולי שערי ירושלים וכד'. ככל הנראה, גם מנעולים אלו היו עשויים מעץ ונבנו באופן מאסיבי.

התקדמות בהיסטוריית המנעולים
בהמשך ההיסטוריה כאמור, אנו נתקלים באזכורים שונים למנעולים שהוכנו על ידי אנשי מלאכה שונים כמו מסגרים, ייתכן שנפחים שהתמקצעו וכד'. בשלב זה, המנעולים החלו להיות מיוצרים מחומרים אחרים מלבד עץ, לרבות סוגי ברזל וכן, המנעולים החלו להשתכלל גם מבחינה אומנותית – רבים מן המנעולים עוטרו בעיטורים הקשורים למעשיות דתיות, לבני מלוכה וכד'.

בעת המודרנית
בשלהי המאה ה-18, הומצא המנעול הכפול, בתחילת המאה ה-19 הומצא מנעול הצילינדר המוכר לנו ובמחצית המאה ה-19 הומצא מנעול הקומבינציה הראשון שהיווה למעשה את הבסיס למנעולי הכספות המוכרים לנו.

מה ניתן ללמוד מכך היום?
כפי שבטח הבנתם, קיימים סוגי מנעולים שונים ומגוונים, שמטבע הדברים קיימים במגוון רחב יותר ובעלי יכולת משוכללת יותר כיום. לכן, בין אם מדובר בפריצת רכבים, כספות, או דלתות, חשוב לפנות למנעולן מקצועי אשר מתמצה בסוגי המנעולים השונים!

חיים המנעולן, פורץ דלתות בחיפה, פורץ רכבים בחיפה ובכל אזור הקריות עבור כל לקוח ולקוח הזקוק לסיוע יעיל ואיכותי! התקשרו לפרפקט מנעולים!

חשוב לדעת