מדריך מנעולים

מהם המנעולים הנפוצים הקיימים?
מנעול צילינדר – מדובר במנעול שאולי הוא החשוב ביותר שעליכם להכיר בחיים. המנעול הזה משמש כמעט תמיד לסגירת דלתות בית ופלדלת ונחשב לבטוח במיוחד. מנעולי הצילינדר הם ותיקים מאוד, אולם במהלך השנים הוספו להם מנגנונים חדישים למיניהם, כמו תוספת זיזים וכד'. חשוב לציין שהאיכותיים שבהם, נחשבים גם לממש קשים לשכפול ומכאן גם יתרונם. חשוב לדעת שכיום ניתן לרכוש מנעולי צילינדר במחירים סבירים לחלוטין.

מנעולים עליונים – מדובר במנעולים שמותקנים מעל המנעול העיקרי של הדלת (אותם מנעולים שלהם מפתח ארוך ובהם אנחנו כמעט לא משתמשים). המנעולים ההלו מכונים גם פאבלוקס ומהווים מנגנון הגנה נוסף, מלבד המנעול הרגיל. מנעולי הפאבלוקס עובדים בד"כ בדומה למנעולי צילינדר, אך חלקם שונים.

מנעול לשונית – מדובר במנעול פשוט, הכולל פחות או יותר לשונית המסתובבת בהתאם לסיבוב המפתח (שימו לב שהוא שונה ממנעול צילינדר). המנעולים הללו לא משמשים לרוב לנעילת דלתות בית, כספת וכד', אולם הם משמשים לנעילת אביזרים שונים בבית כמו ארגז כלים, ארון שירות ועוד.

שמירת חיי המנעול לאורך זמן
לצד המידע אודות סוגי מנעולים, חשוב לנו להסביר גם כיצד ניתן לשמור על אורך חיי המנעול לאורך זמן, בעיקר בדלת ובכלל. ראשית, יש לרכוש תרסיס שמן מיוחד וייעודי למנעולים. את התרסיס, יש לרסס ישירות לתא הצילינדר (בעזרת פתח-קש מיוחד שמגיע עם השמן) ובנוסף, לפתוח את צירי הדלת כשהיא פתוחה (באופן בו תראו את הצירים) ולשמן גם אותם. מעבר לכך, יש לדאוג לשכפול נאות של המפתחות, באופן שבו לא יישארו על המפתח המשוכפל חלקיקי ברזל שאינם משויפים ויכולים לגרום לשחיקת המנגנון של המנעול מבפנים. חשוב להיות עם היד על הדופק באשר לכל שינוי שחל במנעול, כלומר: האם קשה יותר לסובב את המפתח לפתע?, האם קל מדי? וכד'.

מתי לקרוא למנעולן?
היינו ממליצים לכם לקרוא למנעולן כשהמנעול מתחיל להראות סימני שחיקה, על מנת להקדים תרופה למכה. בכל אופן, זכרו שמנעולן בטבעון או בכל אזור אחר בארץ, כשהוא מקצועי ואמין, יוכל לפתור לכם את הבעיה במהירות ולסייע לכם למנוע את התקלה הבאה!

לא משנה איזה סוג מנעול יש לכם בבית, חיים המנעולן ישמח לסייע! פנו לפרפקט מנעולים עוד היום וקבלו שירות הוגן, אמין ומהיר!

חשוב לדעת